1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych po których Msza św. w intencji Żywego Różańca i Róż Różańcowych. O godz. 18.00 wystawienia Najśw. Sakramentu i nieszpory niedzielne.

2. W poniedziałek 07 sierpnia imieniny zakonne obchodzi Brat Kasjan. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 9.00.

3. We wtorek o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Antoniego z Padwy.

4. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do wieczornej Mszy św.

5. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej, po którym Msza św. w intencji pielgrzymów do Częstochowy i Gidel.

6. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Jak co roku w tę drugą sierpniową niedzielę złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

7. Nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej w przyszłą niedzielę o godz. 18.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, zabierzmy ze sobą świece.

8. W Gazetce Parafialnej artykuł na temat: „Przemienienie Pańskie, co o nim powinniśmy wiedzieć” oraz aktualności. Bóg zapłać za ofiary składane na jej drukowanie.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Dziękujemy za modlitwę, ofiary, kwiaty do ołtarzy i pomoc przy kościele i klasztorze.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Czesława Barańska z ul. Połabskiej oraz Stanisława Zawadka z ul Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe);
• 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.