1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy Ojca Błażeja Kurowskiego, franciszkanina z Zawadzkiego, który w naszej prowincji jest odpowiedzialny za dzieło misyjne. Wygłosi do nas Słowo Boże i rozprowadzać będzie kalendarze misyjne. Przed kościołem zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Misyjne. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji misji świętych. Wieczorem na Mszy św. o godz. 19.00 pragniemy w łączności z parafiami miasta Kłodzka podziękować za dar św. Jana Pawła II i po Mszy św. udać się drogą światła do parafii św. Jana Pawła II na Owczej Górze, gdzie modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść ze sobą świece.

2. Trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00 w niedziele o godz. 18.30.

3. W czwartek po wieczornej Mszy św. katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

4. W piątek o godz. 15.00 wystawienia Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego, po której adoracja w ciszy do wieczornego nabożeństwa.

5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek 27 października o godz. 17.00, po którym wieczorna Msza św. w intencjach Apostolatu.

6. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Uwaga! W nocy następuje zmiana czasu z 3 na 2.

7. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

8. W Gazetce Parafialnej artykuł o św. Janie Kapistranie, oraz aktualności. Dziękujemy za ofiary składane na jej utrzymanie.

9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. Dziękujemy za modlitwę w naszej intencji, ofiary, kwiaty do ołtarzy, pomoc przy kościele i klasztorze.

10. Pod chórem możemy znaleźć kartki na wypominki za naszych zmarłych. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk.

11. Polećmy miłosierdziu Bożemu zmarłą Marię Mruk z ul. Śląskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.