1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. O godz. 18.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy. Po wieczornej Mszy św. katecheza dla dorosłych na temat sakramentów w służbie komunii – sakrament kapłaństwa. Spotkanie poprowadzi O. Gwardian Wacław Chomik. Zapraszamy.

3. W środę 22 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Na wieczornej Mszy św. chcemy Bogu podziękować za naszych organistów, scholę dziecięcą i chór Mater Rosarium.

4. Spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych z o. proboszczem odbędzie się w środę, czwartek i piątek o godz. 16.00. Lista dzieci na poszczególne dni wywieszona jest w gablotce, jest na stronie internetowej. Nie przyjście skutkuje odsunięciem od przygotowania do Pierwszej Komunii św.

5. Już w najbliższą sobotę 25 listopada swoje spotkanie w Katedrze w Świdnicy mają Ministranci, Marianki, a o godz. 19.30 zapraszamy mężczyzn i młodzieńców na drogę krzyżową z rachunkiem sumienia, adorację Najśw. Sakramentu do godz. 21.00 zakończoną wspólnym Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie o godz. 12.00 dalsza część spotkania mężczyzn na Eucharystii, po której spotkanie w refektarzu klasztornym z aktorem Dariuszem Kowalskim. Oczywiście nie zabraknie też czegoś dla ciała. Zakończymy spotkanie zawiązaniem wspólnoty.
W tą niedzielę z okazji św. Katarzyny Msza św. o godz. 12.00 w intencji pracowników Dolnośląskich Kolei Regionalnych oraz za zmarłych pracowników. Podczas Eucharystii o godz. 12.00 grać będzie na organach utalentowany młody adept gry na organach, 13 letni Jakub Moneta ze Świdnicy a wieczorem o godz. 17.30 będzie można wysłuchać koncertu organowego w jego wykonaniu.

7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w niedziele o godz. 17.00.

8. W Gazetce Parafialnej artykuł na temat św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego oraz aktualności. Dziękujemy za wspieranie jej wydawania.

9. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie. Dziękujemy za modlitwę w naszej intencji, ofiary i kwiaty do ołtarzy oraz pomoc przy kościele i klasztorze.

10. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent i Roraty. Już dziś zwracamy się z apelem o pomoc przy organizacji spotkań roratnich i jak, co raku zwracamy się o wsparcie finansowe lub materialne w postaci produktów spożywczych. Można je przynosić na furtę, do kancelarii do zakrystii. Za każdy gest dobroci już dziś jesteśmy wdzięczni. O pozostałych atrakcjach w najbliższym czasie.

11. W tym tygodniu odszedł do wieczności Antoni Zajączkowski. Polećmy naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu…wieczny odpoczynek racz im dać Panie.